אודות משה הלל

משה הלל (נולד 18 בינואר 1946) הוא זמר ושחקן ישראלי.

ביוגרפיה

הלל נולד בפתח תקווה. בגיל צעיר התייתם מהוריו ועבר להתחנך בקיבוץ מעגן מיכאל. הוא התגייס לצה"ל ושירת בחטיבת הצנחנים. לאחר שחרורו החל להופיע בערבי הראיונות שערך דן בן אמוץ במועדון החמאם ביפו.

קצת על משה הלל: ב-1970 פרץ לתודעה הישראלית עם השיר "הנער עם הבנג'ו", שצעד במקומות גבוהים במצעד הפזמונים. לאחר פרסומו הוזמן ב-1971 להופיע בפסטיבל הזמר המזרחי בו שר את "יעקב התמים" (המוכר יותר כ"אל תירא ישראל") וזכה במקום השלישי. מאז השתתף בתחרות פעם אחר פעם וזכה במקומות גבוהים - ב-1972 הגיע למקום השני עם השיר "לא הבל היופי", ובשנת 1976 זכה במקום הראשון עם השיר "חג לי". במהלך ביצע עם צוות הווי של חטיבת גולני את השיר "על שלושה פשעי דמשק" ("אתם לא תעברו, אתם לא תעברו, כאן גולני, גולני לוחם"), שנכתב באותה תקופה וויתר ולא עשה הנחות במלחמות ישראל והגיע לכל נקודה בארץ כדי להעלות לחיילים את מורל בזמן הקרב ולהעניק להם חום ואהבה, דן בן אמוץ ז"ל ואורי זוהר כינו אותו "הצנחן המזמר" כי שירת כלוחם בצנחנים ומאז ועד ביום כינוי זה הפך לסמלו המסחרי.
 

הלל הוציא תקליט ובו שירי הפסטיבלים וכן שירים אחרים שהיו ללהיטים, כמו: "המטאדור", "צל גופך", "שיר שבת", ואחרים. כמו כן שיחק תפקידי אורח בסרט קזבלן ובמחזמר "מזל דגים" של גיורא גודיק ז”ל. הלחין ושר את שיר נושא הסרט "אבא גנוב 1 " "חיים גנובים".

בשנות ה-80 ושנות ה-90 של המאה ה-20 פתח פאבים ומועדונים, אירח חברים, ואומנים שונים, והופיע עם שיריו, עד שנטל פסק זמן מהשירה, שב להופיע מעל במות שונות עד היום.

 

קישורים חיצוניים

  • YouTube

© 2020 נוצר בהוקרה עבור משה הלל הפקות ע"י buycity